Hakkımda

Merhabalar.

Ben Furkan ÖZEN. 1997 Yılında Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde doğdum.  18 yıl ailem ile birlikte Giresun’da yaşadıktan sonra,üniversite eğitimi sebebiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamaya başladım.

Eğitimimin İlköğretim kısmını Yeşil Giresun İ.Ö.O ‘nda, ortaöğretimi Özel kolej’de, Lise eğitimimi ise Giresun- Keşap Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Şuan KKTC- Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim.

Hobi olarak amatör telsizcilik yapıyorum. Amatör telsizcilik, başta afet haberleşmesi olmak üzere; kar amacı gütmeden, bireylerin kendilerini haberleşme ve haberleşme elektroniğinde yetiştirmelerine yönelik ticari amaç gütmeden, siyasi boyutu olmayan bir hobidir. Başta elektrik ve elektronik olmak üzere; gezegenlerden, telsizin diyotuna kadar birçok alanda çalışmalar yaparlar. Bende bir amatör telsizciyim. 2012 Yılında 9.sınıfta iken, okulumuzda yapılan konferans ile bu hobiden haberdar oldum. Okulumuzda, GİTRAD tarafından kurulan Keşap Anadolu Lisesi Amatör Telsizcilik ve Uzay Haberleşme Teknolojileri Kulübü’ne üye oldum ve okul bitiminde, telsizcilik sınavlarına girerek, A belgesi almaya hak kazandım. Her amatör telsizcinin çağrı işareti olur. Bunu bir kod gibi düşünebilirsiniz. Benim çağrı işaretim ise TA7AOF
18 Yaşıma ayak bastığımda ilk işim bana radyo amatörlüğünü öğreten GİTRAD – Giresun Telsiz Radyo Amatörleri ve Doğa Sporları Derneği’ne üye olmak olmuştu. 2012 Yılından bu yana faal olarak amatör telsizcilik yapıyorum. Mors biliyorum. Uluslararası dernek olan SKCC – Straight Key Century Club üyesiyim.

Bisiklet sürmeyi, kamp ve araştırma yapmayı severim. Kendi çapımda kısa turlar düzenliyorum. Hayallerimden biri bisiklet ile Dünya turuna çıkmak. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, keşfetmeyi seven, üretken ve girişimci biriyim. Bu sebepten dolayı ilerde çalışmak için yurtdışına gidip, yatırımlar yapmayı hedefliyorum. Yeni diller, kültürler öğrenmek istiyorum.

Nikola TESLA hayranıyım. Projelerimi hayata geçirebilmek için elektrik elektronik mühendisi olmak istiyorum. Değerli bir büyüğüm ” hep büyük düşün ” derdi. Bende hep büyük düşünerek hayallerime ulaşmaya çalışıyorum..