Hakkımda

Merhabalar.

Ben Furkan ÖZEN. 1997 Yılında Giresun’da doğdum. Elektrik Elektronik Mühendisiyim.

Hobi olarak amatör telsizcilik yapıyorum. Amatör telsizcilik; kar amacı gütmeyen, yurt içi ve yurt dışı görüşmeler yaptığımız bir hobidir. Başta elektrik ve elektronik olmak üzere; gezegenlerden, telsizin diyotuna kadar birçok alanda çalışmalar yaparlar.

2012 Yılında 9.sınıfta iken, okulumuzda yapılan konferans ile bu hobiden haberdar oldum. Okulumuzda, GİTRAD tarafından kurulan Keşap Anadolu Lisesi Amatör Telsizcilik ve Uzay Haberleşme Teknolojileri Kulübü’ne üye oldum ve okul bitiminde, telsizcilik sınavlarına girerek, A belgesi almaya hak kazandım. Her amatör telsizcinin çağrı işareti olur. Bunu bir kod gibi düşünebilirsiniz. Benim çağrı işaretim ise TA7AOF. 2012 Yılından bu yana faal olarak amatör telsizcilik yapıyorum. Mors biliyorum. Uluslararası dernek olan SKCC – Straight Key Century Club üyesiyim.

Bisiklet sürmeyi, kamp ve araştırma yapmayı severim. Kendi çapımda kısa turlar düzenliyorum. Hayallerimden biri bisiklet ile Dünya turuna çıkmak. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, keşfetmeyi seven, üretken ve girişimci biriyim.

İnsanlara yardımcı olmak ve çalışmalarımı anlatmak amacıyla bu blog sitesini kurdum. Kuzey Kıbrıs’taki üniversite hayatım boyunca, internette birçok konuda bilgi bulamadığım için ben yazmaya karar verdim. Yazılarıma olan ilginiz ve teşekkür mesajlarınız için teşekkür ederim..