Bufavento Kalesi’nde telsiz çalışması !

Değerli okurlarım;

Geride bıraktığımız vize haftasının ardından güzel bir etkinlik çalışması için 1B/TA5OSC İsmail ağabeyim ile birlikte Kuzey Kıbrıs’ın beşparmak dağlarında bulunan ve kaleler arasında en yükseği olan ( 950m) bufavento Kalesi’ne tırmandık.

Sabah 9.00’da İsmail ağabeyim ile birlikte Lefkoşa otobüs terminalinde buluştuk. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından kaleye ulaştık. Araba ile kalenin bir kısmına kadar ulaşabiliyorsunuz. Kalenin zirvesine ulaşmak için yarım saat tırmanmak gerekiyor. 13 Kglık araç aküsü ve bir çanta dolusu ekipman ile tırmanmaya başladık.

30-35 dklık yürüyüşün ardından kaleye giriş kapısına ulaşıyoruz.

VHF-UHF Dual antenimizin radyellerini taktıktan sonra kuracak yer arıyoruz.

Dağın en yüksek noktasına konumlandırdığımız antenimiz;

Değerli İsmail ağabeyimin İcom ID-5100 Dual band cihazını kullandık.

Çalışmamızdan video;

Görüşme yapan tüm istasyonlara teşekkür ederim.
Saygılarımla..
73 de 1B/TA7AOF

 

Bir yorum

 1. Merhaba Furkan,

  Türkiye’de Radyo Amatörlüğüne ciddi manada gönül vermiş, gün geçtikçe daha çok emek sarfeden bir ekibin içerisinde olduğundan dolayı çok şanslısın.
  Seni Youtube üzerinde Gitrad derneğinin paylaşmış olduğu videodan biliyorum..
  Ay yansıtması (EME) çalışmasını yapacağını söylerken gözlerinde gördüğüm radyo amatörlüğü yansımasını yaşıtların içerisinde pek göremediğimiz aşikar. Umarım akranların bu süreçte senden hobiyi görüp amatör radyoculuğa gönül vermeye başlarlar.

  Gerçekten şanslı bir ekibin içinde olduğunu düşünmemin sebebi ise, bulunduğun coğrafyada bu işe gerçekten gönül vermiş, hobinin her kanadından tutan çok değerli üstadların olduğunu DX’lerden tut, yapılan bir çok sosyal sorumluluk projelerinden görebiliyor ve anlayabiliyorum.

  Çalıştığın bandları, tehcizatları ve ekibi görünce 2/70 cm’de kaldığım için biraz imrenmedim değil. (gerçi uydu çalışıyorum arada 🙂

  Sitene biraz göz gezdirdim, çok keyifli paylaşımlar yapmışsın. Sakallarımız da çıkmış bu sürede kocaman adam olmuşsun.. 🙂

  lafı çok uzatmadan, bölgeye ve senin yetişmende sana katkı sağlayan değerli radyo amatörlerine kucak dolusu sevgilerle 73!

  TA1ODM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa Dön