TC6EQ – 6 Şubat Depremi Anma Çalışması

Değerli okurlarım,

6 Şubat 2023’te yaşadığımız asrın felaketi olan depremin acısını hâlâ yüreğimizde hissediyoruz. O kara günün üzerinden bir yıl geçti, ancak kaybettiğimiz canları unutmadık. Şimdi, bu anlamlı anı onurlandırmak ve hayatını kaybedenleri anmak için bir araya geldik. Radyo amatörleri olarak, Şubat ayı boyunca özel bir çalışma gerçekleştirdik.

Bu etkinlik, sadece bir anma töreni değil, aynı zamanda deprem bilinci oluşturmak amacıyla da yapıldı. Toplumumuzu deprem gerçeği konusunda bilinçlendirmek, hazırlıklı olmak ve acil durum iletişim becerilerini geliştirmek için çaba sarf ettik. TC6EQ etkinliği, radyo amatörleri arasında iletişimi güçlendirmek ve acil durumlarda etkili iletişim sağlamak için önemli bir adımdı. Bu çalışma, birlikte hareket etmenin gücünü bir kez daha gösterdi. Hayatını kaybedenleri sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen radyo amatörleri, 1-29 Şubat 2024 tarihleri arasında TC6EQ çağrı işaretiyle unutulmaz bir amatör telsiz aktivitesine imza attı. Bu özel etkinlik, GiTRAD ve TCSWAT kulüplerinin öncülüğünde gerçekleşti. Her bir QSO (görüşme) yapan katılımcı, anı dolu bir sertifikaya sahip oldu. Görüşme fırsatı olmayanlar ise dinleme yoluyla da sertifika sahibi olabildi. Sertifikaları, TADX.org adresinden indirebilirsiniz.

Bir aylık yoğun çalışmanın ardından, dokuz kişilik operatör ekibimiz çalışmayı başarıyla tamamladı. Operatörlerimiz aşağıdaki görselde belirtilmiştir.

Aktivite istatistikleri aşağıdaki görselde belirtilmiştir. Bir ay süren aktivitemizde 13.000+ QSO(Görüşme) yapılmıştır. 150 farklı DXCC(Farklı ülke) ile görüşme yapılmıştır. Aktivitemizde Mixed ve Dijital modda DXCC belgesi kazandığımızı duyurmak isteriz.

Başta ekibim olmak üzere, bu yoğun çalışma sürecinde bize destek olan tüm radyo amatörleri ve dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa Dön