TC7G Giresun Yarışma Takımı 2020

Değerli Okurlarım;

TC7G Giresun Yarışma Takımı olarak 2020 yılının ilk çalışmasını Giresun Bulancak sahilinde gerçekleştirdik.

Bir süredir pasif olan, yarışmalarda kullandığımız TC7G çağrı işaretimizi KEGM Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak aktif hale getirdik. Ardından dernek üyemiz Ali Rıza bey’in bulancak limanında yer alan balıkçı barınağını yerinde test edip, çalışma hazırlıklarına başladık.

10Metre boyuna kadar uzayan anten mastı, Wimo Windom anten, güç kaynakları, lineer, Yaesu FT991, laptop ve diğer ekipmanları hazırlayarak çalışma alanına gittik.

A sınıfı radyo amatörlerinden oluşan ve yaş ortalaması 18 olan 5 kişilik ekibimiz ile mastı kurmak için harekete geçtik.

Mastı kurduktan sonra 200Watt gücüne kadar dayanabilen wimo windom anteni olta kamışı ile birlikte mastın üzerine sabitledik.

Toplam uzunluğu 42 metre olan 80-10 arası 6 bandda çalışabilen anteni oldukça geniş yere kurmak gerekiyor.

Ev içerisinde 3 yatak bulunuyor. Geniş ve rahat olması dinlenmemize olanak sağlıyor.

İstasyonumuzu kurduktan sonra bir süre Elazığ depremi dolayısıyla acil kısadalga frekanslarında dinleme yaptık.

Yarışma UTC 12.00, Türkiye saati ile 16.00’da başlıyordu. Saat 15.00’da başlayan RTTY Contest’te 45 dakikada 30 QSO yaparak bir yarışmaya daha katılmış olduk. Yarışma öncesi genç arkadaşlara CQ WPX RTTY öncesi kısa bir tecrübe olmuş oldu.

Yarışmaya 15 dakika kala RTTY yarışmasını bırakıp, son kontrolleri yaparak SSB frekanslarında kendimize bir yer edindik. Ardından yarışmaya başladık. 24 Saatlik yarışmada olabildiğince aktif olarak elimizden geleni yaptık.

Gençlerimizi amatör telsiz aktivitelerinde görmek, çalışmalarında destek olmak beni en mutlu eden şeydir. Türkiye’de radyo amatörlüğünün ilerleyebilmesi için gençlerimize destek olalım. Ellerinden tutalım. Gereken maddi ve manevi desteği vermekten çekinmeyelim. Amatör telsizciliği ileriye götürebilmenin tek yolu gençlerdir.

Değerli ekip arkadaşlarım TA7AZC Gölkem bey’e, TA7MNA Necati bey’e, TA7LMI İsa bey’e ve TA7LMS Muhammet bey’e çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

73 de TA7AOF
Furkan ÖZEN

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa Dön