TC7G – Giresun Yarışma Takımı


Değerli okurlarım;

2018 Senesinin Şubat ayında amatör telsizciliğin önemli yarışmalarından biri olan CQ WPX RTTY’e katılmak için telsiz ve antenlerimiz ile birlikte Gürcistan’a giderek yarışmaya katılmıştık.

TA7AZC Gölkem ile birlikte ayrı ayrı kategorilerde Gürcistan rekoru kırmıştık. Bu sene ise yarışmaya Giresun-Keşap Asarkaya Plajı’nda katılmaya karar verdik.

GİTRAD Giresun Telsiz Radyo Amatörleri ve Doğa Sporları Derneği olarak yarışmalarda kullandığımız TC7G çağrı işareti ile ülkemizi CQ WPX RTTY Contest’te en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık.

8 Şubat Cuma günü öğleden sonra istasyon noktamız olan Keşap Asarkaya Plajı’na gittik. Ekipman olarak yanımıza 2 laptop, 1 HF telsiz(FT857), 2 anten(diamond cp6 – G5RV Dipol) aldık.

G5RV Dipol antenini bazı sorunlardan ötürü kullanamadık. Yarışmaya sadece kendi istasyonumda kullandığım Diamond Cp6 vertikal antenini kullandık.

Asarkaya plaj işletme sahibi Ferhat bey, yıl boyunca kiraladıkları, içlerinde; mutfak, banyo, 2 yatak bulunan bu evlerden birini bizlere tahsis etti.

Yarışma Cumartesi 03.00’da başlayıp, Pazar gecesi 03.00’da bitti. (UTC+3)
Yarışma başlayana kadar, derneğimizin 10. Yılını kutlamak amacıyla almış olduğumuz TC10GITRAD çağrı işareti ile görüşmeler yaptık.

Amatör telsizciliği merak eden genç kardeşlerimize dijital modlarda görüşmelerin nasıl yapıldığını gösterip, bilgi verdik. Görüşme yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

Gölkem ile birlikte nöbetleşerek elimizden geleni yapıp, ülkemizi bu yarışmada en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık.

48 saat süren yarışmada toplam 1066 Görüşme yaptık.
(Yaesu FT-857D ve Diamond Cp6 vertikal anteni kullanılarak yapılmıştır)

Asya kıtası 1.si, Asya kıtası Dünya rekorunun yeni sahibi ve Dünya 7.si olduk.

Bu çalışmamızda bize destek olan;
GİTRAD dernek başkanı Ali Demiralp bey’e;
GİTRAD üyemiz Ali Rıza Salman bey’e;
Plaj işletme sahibi Ferhat Şahin bey’e;
bizleri ziyaret edip, destekte bulunan tüm misafir ve dernek üyelerimize teşekkür ederim.

Furkan ÖZEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa Dön